Instytut Badań Pozaziemskich book cover

Instytut Badań Pozaziemskich

Instytut Badań Pozaziemskich. Prawdopodobnie myślisz, że to szaleństwo? Być może dlatego Profesor Oleg Swierdłow zaryzykował. Być może dlatego, któregoś dnia znalazł w swej skrzynce pocztowej dziwny list. Bezsprzecznie była to propozycja współpracy z Instytutem Badań Pozaziemskich.

Instytut Badań Pozaziemskich? Niewątpliwie w pierwszej chwili myślał, że to żart. Podobnie żaden z naukowców o takim instytucie nie słyszał. Bezsprzecznie nie było o nim żadnej wzmianki w internecie. Istotnie nikt o nim nie słyszał. Bez wątpienia ty też nie słyszałeś? Z pewnością mają powody, aby się nie afiszować. Jakie? Wydaje się, że po przeczytaniu książki wszystkiego się dowiesz. Niewątpliwie Profesor Swierdłow już wie…

Z pewnością Instytut Badań Pozaziemskich, pod płaszczykiem literackiego żartu, niesie ważny przekaz. Prawdopodobnie przesłanie dla garstki istot rozumnych w tym coraz bardziej zidiociałym świecie. Niewątpliwie dla ludzi szukających ucieczki i odpowiedzi na odwieczne pytania: Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Gdzie to wszystko ma kres? Choć chęć odpowiedzi na te pytania definiuje każdą cywilizację, która ma ambicję przetrwać, dlatego takie pytania należy zadać?
Kończąc, książkę swą Autor dedykuje pamięci braci Strugackich, zapomnianych mistrzów gatunku. Bez wątpienią są oni w oczach Autora jego Mistrzami.

Jarosław Bloch (ur. 1975 w Katowicach) – geograf, ekolog, nauczyciel, specjalista ds edukacji obronnej i pierwszej pomocy. Niewątpliwie z zamiłowania pisarz i fotograf. Bez wątpienia miłośnik górskich wędrówek, instruktor turystyki górskiej. Autor zbioru opowiadań science-fiction: “My ludzie z planety Ziemia” (e-book, wyd. Witanet 2014), powieści obyczajowych: “Ściema” (2014), “Unplugged” (2015) oraz “Epitafium dla umierającego miasta” (2018). Godnym uwagi jest fakt zdobycia w 2017 roku wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Wielką Koalicję za Równością i Wyborem, za opowiadanie “Żałoba” (publikacja pokonkursowa Mój #Czarny Protest). Ważnym aspektem jego działalności pisarskiej jest prowadzenie bloga o tematyce edukacyjnej pt. „Co z tą edukacją?”

 

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki