A dusza obrazy maluje... book cover

A dusza obrazy maluje…

A dusza obrazy maluje… to najnowszy tomik poezji Agaty Rak. Od 14. grudnia 2013 r. dostępny jest w największych księgarniach internetowych.

A dusza obrazy maluje... to najnowszy tomik poezji Agaty Rak, która mieszka w Będzinie. Autorka haiku, haiga, wierszy i aforyzmów, współautorka kilku antologii, laureatka konkursów na portalach internetowych.

Ponieważ haiga jest jak warkocz, splatają się w nim trzy pasma: wiersz, obraz i kaligrafia. Haiga najczęściej kojarzona jest z popularną nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie formą wiersza haiku. Już samo słowo haiga wskazuje na słuszność takiego toku myślowego; składa się ono z dwóch cząstek: hai (od haiku) oraz ga (jap. obraz, malarstwo). Ale sztuka haiga odnosi się nie tylko do tego charakterystycznego siedemnastozgłoskowca (choć w takiej konfiguracji jest najczęściej spotykana). Ponieważ praca nad haiga to praca plastyczna zespolona z tekstem, któremu towarzyszy (a raczej – obie te formy uzupełniają się i przenikają). Jak twierdzi Pani Agata, komponowanie poezji może służyć podtrzymaniu sprawności umysłowej i daje poczucie radości tworzenia. Autorka często korzysta z okazji aby wyrazić emocje za pomocą haiku.

Na co dzień zajmuje się terapiami naturalnymi między innymi Reiki; astrologią; szaradziarstwem; malowaniem obrazów według zasad “vedic art” choć nie tylko oraz rękodziełem.

Wielbicielka spokoju, książek, kotów, natury i domowego zacisza.

Tomik, który trafia w ręce czytelników to bardzo osobisty tomik. Daje się być pisany emocjami oraz refleksją. Ponadto zapiski autorki wydają się dość intymne, pisane pod natchnieniem lub pod wpływem jakiegoś impulsu.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki