Bajeczki do poduszeczki book cover

Bajeczki do poduszeczki

Bajeczki do poduszeczki  autorstwa Haliny Mrozińskiej ukazały się 17 grudnia 2013 r. Autorka bajek jest jednocześnie ich ilustratorką. Wspaniałe rysunki znakomicie uzupełniają cudowne wierszyki.

Bajeczki do poduszeczki to bajeczki, które czyta się lekko i wspaniale. Autorka w ich treść włożyła wiele serca a chyba jeszcze więcej w przepiękne, własnoręcznie wykonane ilustracje. Każdorazowo, otwierając Bajeczki… dla dzieci, wkraczamy w magiczny świat, wspaniałyych postaci i zdarzeń jakby ze snu. Utkane z okruchów snów obrazy wciągają nas w kolorowy świat, pełen dobra i zła, ukazujący właściwe sposoby postępowania, a przy tym zachwycający swoją prostotą.

Halina Mrozińska urodziła się 19 czerwca 1932 roku w rodzinie znanego poznańskiego grafika i nauczycielki tańca towarzyskiego. Ukończyła szkołę plastyczną w Poznaniu i tu, oddając się artystycznym pasjom, spędziła prawie całe swoje życie. Będąc już na emeryturze przeniosła się do domku letniskowego. W ukochanym Imielnie, pomimo ciężkiej choroby, nadal malowała i pisałą. Na dwóch kolejnych wystawach prezentowała swoje prace malarskie i twórczość dla dzieci i dorosłych, udowadniając w ten sposób, że nigdy nie należy rezygnować ze swoich pasji.

Wielkim marzeniem Pani Haliny było, aby jej wiersze i bajki trafiły do rąk najmłodszych dzieci. Z wielką więc przyjemnością przekazujemy niewielką część jej twórczości. Każdy wiersz zawiera morał, co czyni je atrakcyjnymi i wyjątkowymi. W czytelny i zrozumiały sposób z wolna otwiera się przed najmłodszymi świat, w który dopiero wkraczają. Życzymy przyjemnej podróży po stronach książki, wszystkim tym, którzy zechcą ją otworzyć.

Halina Mrozińska odeszła 22 lutego 2013 roku pozostawiając to, co z największą przyjemnością pragniemy zaprezentować dzieciom, spełniając jej ostatnie marzenie.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: