Bliźniaczka book cover

Bliźniaczka

Bliźniaczka – mroczna tajemnica sprzed lat. Czy pamiętasz wszystko ze swojej przeszłości? Sądzisz, że nie ma w niej nic, za co ktoś mógłby chcieć się na Tobie zemścić?

Bliźniaczka to jedno z bliźniąt płci żeńskiej. Kasia i Ewa to bliźniaczki i przez osiem lat dzieliły każdą chwilę życia, aż do dnia, w którym ktoś zamordował Ewę pod oknami ich domu. Wydaje się, że Kasia podobno coś widziała. Tak uważała policja. Tyle, że ona nic nie pamięta. Dwadzieścia cztery lata później Katarzyna, dla przyjaciół Kat, nie przypomina normalnej kobiety. Ze względu na przeszłość źle sypia, ma problemy z kontrolowaniem gniewu. Przede wszystkim dlatego dostaje wyrok w zawieszeniu za pobicie. Sędzia nakazuje jej udział w psychoterapii.

Cierpienie, jakiego doświadczamy, gdy umiera bliska nam osoba jest absolutnie normalną reakcją. Niewątpliwie odchodzi ktoś, kto do tej pory był bliski, ważny, kto zaspokajał nasze potrzeby. Prawdopodobnie może opiekował się i wspierał, może dawał radość albo po prostu potrafił słuchać i być blisko. W związku z tym budzi to ogromnie dużo emocji, często ze sobą sprzecznych. Dlatego po śmierci bliskiej osoby możemy czuć nie tylko smutek i rozpacz, ale także złość, irytację, żal, zawód, rozczarowanie, niedowierzanie, ulgę, a nawet radość.

Właśnie wtedy rozpoczyna się seria zbrodni. Jeden po drugim giną uczestnicy terapii, ludzie którzy właśnie zaczynali bolesną podróż we własną przeszłość. Ktoś rozsyła e-maile z informacją, że Kat będzie następna. I że poniesie karę za to, co zrobiła. Policja jest bezsilna, zaleca jedynie ostrożność. Kat nie chce czekać bezczynnie, aż morderca zrobi ruch. Postanawia dotrzeć do akt morderstwa siostry. Czy to w nich kryje się odpowiedź na pytanie dlaczego ktoś ją prześladuje? A może chodzi o coś zupełnie innego?

Książka Dominiki Dudziak zebrała pozytywne recenzje wśród blogerów:

…Jest to bowiem świetnie napisany kryminał, który został oparty na ciekawej i bardzo nietypowej fabule… Obraz seryjnego mordercy, który sobie stworzyłam był kilka razy burzony, gdyż bohaterowie udowadniali, że to nie jest dobry trop. …książka zasługuje na miano super debiutu.

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu Ejotkowe postrzeganie świata

Pierwszy raz trafiłam na taką książkę. Debiut, młoda Autorka, kryminał, nieznane Wydawnictwo – w najlepszym wypadku takie połączenie kończyło się “obiecującym początkiem”, ewentualnie “pewnym potencjałem”. Nie trafiłam na książkę tego typu, która okazałaby się choćby przemyślana. Zawsze wszystko sypało się w połowie, bez wyjątku. “Bliźniaczka” na tym tle wypadła fenomenalnie…

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu Niedopisanie

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki