Dziecko nie jest twoją własnością book cover

Dziecko nie jest twoją własnością

Dziecko nie jest twoją własnością powstał głównie w oparciu o własne doznania autorki, te z dzieciństwa, kiedy sama doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej ze strony swojej matki oraz bierności ojca. Jak i te kiedy sama została matką dwójki dzieci. Bazując na własnych uczuciach już jako dziecko obiecała sobie, że stworzy o wiele lepsze dzieciństwo swoim dzieciom. Opracowała własne metody wychowawcze, które jak do tej pory przyniosły sukces.

Dziecko nie jest twoją własnością przedstawia właśnie te metody. W chwili obecnej jej dzieci maja 15 i 12 lat i choć nie są idealne, nie sprawiają problemów typowych dla dorastającej młodzieży. Są dziećmi szczęśliwymi i widzą świat pozytywnie, skupiając się na tym, co jest w życiu wartościowe. Z jednej strony ebook stanowi formę oczyszczenia z traumatycznych przeżyć z przeszłości, rozliczenie się z tym, co spotkało ją ze strony swoich rodziców. Ale również próbę podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz uświadomienia czytelnikom, że dziecko też jest człowiekiem, który myśli i czuje.

Autorka nie ujawnia tutaj wszystkich złych sytuacji jakich doświadczyła w swoim życiu ze strony matki. Jednak tylko część tych , które miały największy wpływ na wychowanie jej własnych dzieci. Nie użala się nad sobą ale wyciąga jak najwięcej wniosków z błędów swoich rodziców. Wielokrotnie porównuje sytuacje, które pamięta z własnego dzieciństwa do podobnych sytuacji, które zdarzyły się z udziałem jej dzieci. Porównóje też reakcje jej matki ze swoimi reakcjami. Uświadamia czytelnikom jak olbrzymi wpływ na wspomnienia własnych dzieci i na kształtowanie ich osobowości mają dorośli. A wielu rodziców o tym zapomina. Podpowiada też jak ustrzec się od bycia toksycznym rodzicem i jak lepiej zrozumieć swoją pociechę. Ze względu na fakt, że z czasem rośnie i staje się coraz bardziej niezależną jednostka.

Ebook uczy świadomości i spojrzenia na własną osobę i postępowanie ze swoim dzieckiem z dystansu.

Podaje również wiele prostych, podstawowych zasad, które według autorki, jeśli będą zastosowane, zapewnią zdrowe relacje nie tylko na okres dzieciństwa ale również na całe życie. Autorka uświadamia czytelnikom, że rola rodzica jest najtrudniejszą w życiu. Wymaga wielu poświęceń, nauki oceny własnych czynów i respektowania tej małej istoty od dnia jej narodzin. Ponieważ sama zdecydowała na zerwanie kontaktów z najbliższą rodziną doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest podjąć taka decyzję. Lecz również jeszcze ciężej tkwić w chorych relacjach. Ebook jest zarówno dla młodych rodziców, jak i dla tych których pociechy dawno “wyfrunęły z rodzinnego gniazda”. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wpływ na powstanie ebooka miały również niektóre tragedie gdzie dzieci umierały będąc ofiarami znęcania się nad nimi przez własnych rodziców. O wielu takich przypadkach było głośno w mediach. Również obserwacje zachowań znajomych autorki i ich dzieci. Historia małego Daniela Pełki z Coventry w Wielkiej Brytanii. Czy innego dziecka z Birmingham zagłodzonego na śmierć. Bardzo głośna sprawa 17-miesięcznego chłopca, znanego opinii publicznej jako “Baby P” oraz wiele innych, podobnych historii również z Polski, dowodzą jak wielu jest nieświadomych rodziców, którzy powinni najpierw sami wiele się nauczyć zanim zdecydują się na wychowywanie dziecka.

Historie okrucieństwa wobec dzieci szokują, ale mało kto wyciąga z nich odpowiednie wnioski i podda się chwili refleksji nad własnym postępowaniem. A przecież pomimo tego, że jesteśmy dorośli, trzeba pamiętać, że wciąż jesteśmy tylko ludźmi, którzy również popełniają błędy. Wielką sztuka jest do tych błędów się przyznać i je naprawić, a ten ebook pomoże w zrozumieniu, że to żaden wstyd.

Anna Miller urodziła się i wychowała w typowej małej miejscowości,

gdzie każdy każdego znał a przed sąsiadem niczego się nie ukryje. W wieku 19 lat zgwałcona w drodze z uczelni, od rodziny nie otrzymała żadnego wsparcia ponieważ rodzice jej nie uwierzyli. Annie bardzo pomógł chłopak, a obecnie mąż i to dzięki niemu doszła do siebie po tym traumatycznym wydarzeniu. W wieku 20 lat wyprowadziła się z domu, wyszła za mąż a rok później urodziła syna. Wtedy też zaczęła coraz bardziej wspominać wszystko to, co działo się kiedy była dzieckiem. Jak była traktowana przez własnych rodziców. Trzy lata później urodziła córkę, i w tym samym roku ukończyła studia na Politechnice Świętokrzyskiej. Wspólnie z mężem postanowili wyjechać do Wielkiej Brytanii.

Jak zawsze w takich przypadkach początki nie były łatwe, najpierw pracowała tylko Anna, a mąż zajmował się dziećmi. Po dwóch latach nastąpiła zmiana: mąż zaczął pracować a Anna opiekowała się dziećmi i próbowała swoich sił jako tłumacz. Zdecydowała się poświęcić swój czas na wolontariat w brytyjskiej policji. Najpierw pomagała w miejscowym komisariacie w sprawach dotyczących Polaków. Po krótkim czasie przeniosła się do biura do spraw wypadków drogowych. Po kilku miesiącach zaoferowano jej kontrakt i w policyjnej administracji pracuje do dzisiaj. Dzieci Anny mają obecnie 15 i 12 lat i Autorka przyznaje, że jej metody wychowawcze przyniosły sukces. Oboje są świadomi istniejących zagrożeń i wiedzą jak ich unikać. Potrafią się zachować w szkole, słuchają nauczycieli i nie sprawiają kłopotów. Największą dla Anny nagrodą jest moment, kiedy dzieci mówią, że jest dla nich najlepszą mama na świecie.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: