Gliny zawsze pukają tak samo book cover

Gliny zawsze pukają tak samo

Gliny zawsze pukają tak samo to nowa książka Ernesta T. Misiuny, która trafia w ręce czytelników. Bez wątpienia wierzymy, że przytoczony poniżej fragment tekstu zaintryguje, zainteresuje czytelników. I niewątpliwie zachęci do sięgnięcia po książkę:

– Policja! Proszę otworzyć drzwi!
Spojrzałem na zegarek. Był kwadrans po szóstej rano. „Ci to mają zdrowie” pomyślałem. W tym czasie zdjąłem łańcuszek blokady drzwi i przekręcając klucz w zamku. Na korytarzu stało dwóch facetów i nie patrzyło im z oczu fiołkowo. Ten wyższy z nich był dobrze zbudowany. Istotnie jeden z nich ogolony na zero, miał nieco wysuniętą szczękę, całkiem jakby zapraszał do walki na pięści. Niższy miał smutny wzrok, krótkie rude włosy i mocne zakola na chudej czaszce.

Niewątpliwie przyszło mi natychmiast do głowy, że niewątpliwie takich zakoli można dorobić się tylko nurkując często między kobiece uda. Ale chłopakom nie było do śmiechu i nie próbowałem nawet iść w żarty. Z pewnością nie o tej porze i nie z nimi. Bezsprzecznie ubrani byli tak, jakby byli policjantami. Dżinsy z wypchanymi kolanami, koszule w kratę i wyleniałe marynarki. Dlatego pomyślałem też, że pewnie zostawiają te ciuchy w szafkach po pracy, żeby nie przynosić do domu zapachu i mrówek z komisariatu. Kończąc, jeden z nich sięgnął do kieszeni i śmignął mi przed oczami czymś tak szybko, że mogłaby to być nawet paczka Marlboro…

Gliny zawsze pukają tak samo jest szóstą książką Ernesta T. Misiuny, którą wydał wspólnie z Wydawnictwem Witanet. Podobnie poprzednie książki to: dwie pozycje dla dzieci: W parku i W stawie. Bez wątpienia godnymi polecenia są kolejne książki Autora. Są to: Odwrócony, Haiku narodowe i Spacer z nocą. Na zakończenie warto dodać, że Autor w każdej z książek umiejętnie prowadzi akcję, dlatego często zaskakuje nas zwrotami akcji co niewątpliwie wpływa na atrakcyjność jego książek.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki