Hanna Panna. Kobiety rządzą światem book cover

Hanna Panna. Kobiety rządzą światem

Hanna Panna. Kobiety rządzą światem to powieść kobieca z płynną narracją, nasycona humorem i emocjami. W zabawny sposób ukazuje relacje damsko-męskie, jak też wartość przyjaźni kobiecej. Książka ku pokrzepieniu serc singielek, i nie tylko.

Hanna Panna…

stoi na rozdrożu. Kultura popularna bombarduje nas receptami na zdobycie i utrzymanie przy sobie partnera. Nie mamy pojęcia, która recepta jest dobra: czy mężczyźni są wiecznymi łowcami? Czy rzeczywiście nieodzowna jest gra w kotka i myszkę, która tak ich ponoć bawi? Czy mężczyźni wolą nowoczesne niezależne zołzy, czy raczej tradycyjne ciepłe kluski?

Ponadto modniejsza wydaje się być koncepcja “na kobietę nowoczesną”. Pokazuje nieustannie, że ma swoje życie. Nie mówi o swoich problemach, nie nudzi go. Absolutnie nic mu nie gotuje. Jeśli czuje się samotna, pożąda jego towarzystwa. Jest desperatką, kobietą bluszczem, ucieknie od ciebie, gdzie pieprz rośnie. Wygaś swoje potrzeby, ważne jest, co on sobie pomyśli i jak będzie się czuł, wyglądaj na niedostępną, graj, graj, graj mądrze, to nie poczuje się jak w klatce i zostanie. Wygląda na to, że “kobieta nowoczesna” jeszcze więcej musi udawać, jeszcze bardziej się podporządkować mężczyźnie niż w tradycyjnym modelu.

Hania jest nowoczesną trzydziestolatką, singielką. W przeciwieństwie do Bridget Jones, jest zmęczona miłosnymi perypetiami. Po przeprowadzce do Warszawy postanawia skoncentrować się na rozwoju osobistym. Bohaterka spełnia się zawodowo, prowadzi blog i niespecjalnie wierzy w przeznaczenie. Na jej szczęście oddane przyjaciółki – Ania, mama kilkuletniego, energicznego Filipka oraz Hania – urocza siostra zakonna, wierzą w przeznaczenie za nią. Jeszcze bardziej wierzy w Hanię samo przeznaczenie, które goni za nią od dzieciństwa. Raz po raz stawiając na jej drodze pewnego Piotra. Gdy więc w końcu zostaną z Piotrem parą i wydaje się, że nic nie stanie na drodze ich wielkiej, namiętnej, romantyczno-erotycznej miłości, ukochany nagle znika z jej życia. Podczas, gdy Hania rzuca się w wir szalonych imprez i romansów, by zapomnieć o ukochanym, przeznaczenie robi wszystko, by po swojemu połączyć ich drogi.

Anna Rakowska

jestem absolwentką Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuję się psychologią pozytywną, muzyką i modą. Uwielbia obserwować ludzi, którzy są jej największą inspiracją. Wpływ tychże zainteresować przyczynił się do powstania bloga o tematyce modowej, jak i tej książki.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki