Jak wydać książkę lub ebook?

Niewątpliwie wydanie książki jeszcze nigdy nie było tak proste.

Wydawnictwo WITANET zaprasza wszystkich autorów do współpracy. Jeśli nie wiedzą Państwo, jak wydać książkę lub jak wydać ebook, chętnie służymy swoją pomocą.
Bez wątpienia, z nami każdy Autor ma szansę na popularność porównywalną z największymi nazwiskami polskiej literatury, jak Katarzyna Bonda, Jerzy Pilch czy Dorota Masłowska.
Bezsprzecznie współpraca z naszym wydawnictwem, to gwarancja obustronnego zadowolenia.

Dlatego jak wydać książkę lub ebook dowiedzą się Państwo z poniższego tekstu:

Bez wątpienia Autor wydając swojego ebooka lub książkę otrzymuje 80 % zysków z jej sprzedaży. Resztę, czyli 20 % pobiera za swoje usługi Wydawnictwo WITANET. Z pewnością są to jedne z lepszych warunków na rynku. Poprzednio wielu wydawców oferowało podobny procent. W rezultacie wzrostu kosztów procent ze sprzedaży dla Autorów stopniowo malał. Prawdopodobnie nasze Wydawnictwo jako jedno z nielicznych, oferuje Autorom tak wysoki procent.
Bezsprzecznie nasze działania skupiają się nie tylko na wydaniu książki Państwa autorstwa. Przede wszystkim wiemy nie tylko jak wydać książkę, ale i jak zamieścić ją w największych księgarniach, by osiągnąć dobry wynik sprzedażowy. Niewątpliwie wiemy, jak przekuć Państwa pisanie na sukces finansowy.

Dlatego wybierając Wydawnictwo WITANET, mogą Państwo liczyć na to, że:

 • ważnym aspektem jest to, że oferujemy uczciwe i jasne warunki umowy,
 • bez wątpienia oferujemy dobrą jakość wydanych książek i ebooków,
 • w rezultacie otrzymujemy obopólną satysfakcję i owocną współpracę,
 • pomoc w umieszczeniu Państwa publikacji w najpopularniejszych księgarniach typu Virtualo, Nexto, Empik, Woblink, i innych,
 • korektę oraz skład książki, a także projekty graficzne,
 • odpowiednią promocję.

Załóżmy, że postanowili Państwo wydać książkę lub wydać ebook z Wydawnictwem WITANET.

Szczegóły realizacji tego zadania wyglądają następująco:

 • finansowanie wydania książki leży w gestii Autora. Istnieje również możliwość współfinansowania wydania jej przez Wydawnictwo WITANET,
 • godnym uwagi jest fakt, że to Autor książki papierowej jest właścicielem całego jej nakładu. Wyjątek stanowi współfinansowanie książki przez Wydawnictwo WITANET,
 • wydanie ebooka lub książki leży po stronie Wydawnictwa, które w następnej kolejności zajmuje się także jego dystrybucją,
 • Za sprzedaż książki Autor otrzymuje 80 % wpływów,
 • Za kwotę wpływu uznaje się około 50 % ceny detalicznej książki czy ebooka, u dystrybutora. Kwota ta pomniejszona jest o podatek VAT. Reszta wpływów ze sprzedaży to kwota marży przekazywana dla hurtowników oraz księgarzy.

Podsumowując, nieważne czy wasza książka, jest książką z gatunku fantastyki, kryminału, powieścią obyczajową, zbiorem krótkich opowiadań, czy tomikiem wierszy. W rezultacie wystarczy, że wyślą Państwo swoją książkę, lub próbkę swojej twórczości do nas. Do tego może być streszczenie ebooka czy książki liczące jedną stronę. Po zapoznaniu się z treścią Państwa książki oraz po wykonaniu kalkulacji, wyślemy Wam ofertę dotyczącą wydania książki.

Podczas gdy zastanawiają się Państwo, czy i jak wydać książkę lub ebook, podpowiadamy, że wydanie ebooka z nami, to mnóstwo korzyści.
Na koniec dodamy, że wydanie własnym sumptem ebooka, to w dzisiejszych czasach najprostszy sposób na to, by Państwa twórczość ujrzała światło dzienne, a Państwa nazwisko zostało odkryte przez czytelników i krytyków.
Być może to Wydawnictwo WITANET odkryje wasz ogromny potencjał i z naszą pomocą staną się Państwo nową gwiazdą polskiej literatury?
Tego życzymy i Wam drodzy Autorzy, jak i sobie, zachęcając do współpracy.