Kosmos mój prywatny zawiera „prywatne” koncepcje powstania i ewolucji kosmosu. Oparte są na poglądach, wyrażanych przez Isaaka Newtona, mówiących o obiektywnie istniejącej, nieograniczonej przestrzeni, uznanych przez autora jako „aksjomaty”.
Kosmos mój prywatny. Wielki wybuch w ziarnistej przestrzeni zawiera postulaty wysuwane przez autora, które są oczywiście niezgodne z ustaloną wiedzą na temat ewolucji kosmosu i astrofizyką. Wywołają zapewne sprzeciw i potępienia profesjonalistów. Autor uznał jednak, że jeżeli choć jedna myśl w tej książce może okazać się prawdopodobna, czy nawet prawdziwa, to należało ją przedstawić publicznie. Treścią publikacji jest dyskusja wokół tego pomysłu.
Dla czytelnika nieobeznanego z terminologią z dziedziny atomistyki i kosmologii tekst może nie być łatwy do zrozumienia. Może stanie się chociaż zachętą do poznania tych pięknych dziedzin wiedzy ludzkiej. Autor byłby wdzięczny profesjonalistom za opinię i krytyką „dzieła”, która nie będzie zapewne inna, jak miażdżąca.
Autor jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Pracował wiele lat jako anestezjolog i lekarz ogólny. Obecnie na emeryturze.
Od dawna interesuje się naukami o niebie. Pierwsze informacje czerpał z pierwszego numeru miesięcznika „Problemów”, który ukazał się w już 1945 r. Wydawano go przez wiele lat. To stało się inspiracją do systematycznego śledzenia postępów w kosmologii i astrofizyce.
Swoje zainteresowanie kosmologią dzieli z innymi dziedzinami wiedzy: historią, ekonomią, polityką a także literaturą. Zaowocowało to stworzeniem blogów o tej tematyce, zamieszczonych w Internecie pod adresem UP7256. Również na Twitterze funkcjonuje profil o takim samym adresie. Jest także autorem publikacji „Mój zegar niesłoneczny”, zawierającej wspomnienia z dzieciństwa i wczesnej młodości, dostępnej w księgarniach internetowych.
W stanie wojennym wydaje w drugim obiegu prace publicystyczne na temat potrzeby wprowadzenia w Polsce przekształceń własnościowych pod postacią akcjonariatu pracy. Wydawca własnego pisma drugiego obiegu pt. „Uwagi polityczne”, których kopie zdeponowane są w Ośrodku „Karta” w Warszawie. Autor wierszy patriotycznych rozpowszechnianych w latach osiemdziesiątych w drugim obiegu. Twórca szesnastu patentów, w tym „Urządzenie do podtrzymywania czynności życiowych wyosobnionych narządów… zwłaszcza serca”.
Zwolennik poglądu o stacjonarności kosmosu nieograniczonego w czasie i przestrzeni
Zapoznaj się z darmowym fragmentem
Książka dostępna w formatach: