Miecz book cover

Miecz

Miecz  to powieść, w której Autor przedstawia dwa odrębne światy. Wydarzenia odległe od siebie o prawie tysiąc lat, a jednak połączone. Jednym z wydarzeń jest Katastrofa Smoleńska, a drugim walka o władzę Bolesława i Jarosława.


Miecz bez wątpienia łączy historię i sensację. Słysząc powieść historyczna najczęściej myślimy od razu: Sienkiewicz. Ale przecież powieść historyczna nigdy tak naprawdę nie przestała być popularna. Jest to gatunek, po którego chętnie sięgają czytelnicy, nic zatem dziwnego, że ma się świetnie, choć ewoluuje.
Książka Bogdana Krossa niewątpliwie porusza temat tysiącletniej historii, której krwawy cień niezauważalnie nadciągnął nad Polskę…

Rok 1018

Niegdyś Bolesław Chrobry najechał Kijów. W związku z tym osadza na tronie przychylnego sobie księcia. Podczas powrotu do domu, uprowadza księżniczkę Przedsławę i wielu możnych Bojarów. Dlatego wśród zgliszczy kijowskiego patriotyzmu rodzi się Zakon. Zakon, którego którego jedynym celem jest zemsta. W tajemnicy przez wieki nieśli „śmierć Lachom”.

Rok 2010

Wydaje się, że katastrofa TU-154 pod Smoleńskiem, seria tragicznych wypadków zdarza się polskim uczonym i wreszcie makabryczna śmierć kustosza muzeum na Wawelu – starego przyjaciela…

Czy Dawid Król, właściciel Fundacji zajmującej się lokalizowaniem i zabezpieczaniem zaginionych dzieł sztuki odnajdzie zaginiony Szczerbiec? Niewątpliwie jego poszukiwania niespodziewanie okażą się śmiertelną walką z siłami znacznie przekraczającymi jego wyobrażenie. Załóżmy, że ocali życie przyjaciół? Czy zdoła zapobiec kolejnej narodowej tragedii?

Być może jesteś na tyle odważny by nie bać się dowiedzieć. Bezsprzecznie musisz przeczytać tę książkę.

Bogdan Kross uczy w szkole średniej. Jest magistrem teologii i doktorem filozofii. Po ukończeniu studiów przez dekadę służył jako ksiądz, studiując równocześnie historię, która pozostaje jego pasją do dnia dzisiejszego. Od dzieciństwa uwielbiał czytać i postanowił podzielić się tym zamiłowaniem, ukazując historię jako wciąż fantastycznie żywą.

“Miecz” polecam wszystkim. Bez względu na to, w jakim gatunku zaczytujecie się, gwarantuję wam, że spodoba się wam książka. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i spędzicie z nią czas, który zapadnie wam na długo w pamięć.

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu BookParadise

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki