Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme

Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme opiera się w całości na leczniczych substancjach pochodzenia naturalnego takich jak rośliny i grzyby.


Borelioza (inaczej: krętkowica kleszczowa, choroba z Lyme) to wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie przenoszona na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze z rodzaju Ixodes. Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową. Zakażenie człowieka następuje poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza.
Jan Oruba jest fitoterapeutą, specjalistą akupunktury oraz szkoleniowcem. Specjalizuje się w fitoterapii chorób odkleszczowych oraz chorób układu immunologicznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fitoterapii oraz naturalnej terapii biologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów oraz American Herbalists Guild – Association of Herbal Practitioners.
Książka opisuje naturalne sposoby leczenia boreliozy z Lyme. Celem terapii biologicznej jest przywrócenie homeostazy, prawidłowych funkcji biologicznych naszego organizmu.
Terapia składa się z czterech etapów:

  • – Pierwszym etapem terapii jest wygaszanie autoagresji układu immunologicznego stymulowanej przez bakterie borrelia
  • – Drugim etapem terapii jest zastosowanie inhibitorów enzymów
  • – Kolejny etap leczenia polega na ochronie telomerów komórek układu odpornościowego
  • – Czwartym i ostatnim etapem terapii biologicznej jest zastosowanie inhibitorów komunikacji bakteryjnej (autoinduktora 1 oraz autoinduktora 2)

Wdrożenie czterech powyższych etapów leczenia pozwala na kontrolę choroby przez układ immunologiczny bez konieczności stosowania antybiotykoterapii.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

E-book dostępny w formatach:    Format-ebooki