Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lime book cover

Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme

Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme opiera się w całości na leczniczych substancjach pochodzenia naturalnego takich jak rośliny i grzyby.

Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme porusza temat boreliozy (inaczej: krętkowica kleszczowa, choroba z Lyme). Borelioza, a właściwie borelioza z Lyme zwana też krętkowicą kleszczową, jest wieloukładową chorobą odzwierzęcą z cechami autoimmunizacji. Wywoływana jest przez krętki z rodzaju Borrelia, która przenosi się na człowieka za pośrednictwem kleszczy z rodzaju Ixodes. Istotnie nazwa choroby pochodzi od miejscowości w Stanach Zjednoczonych, New Lyme i Old Lyme w stanie Connecticut. Z pewnością to tam w 1977 roku opisano jej pierwsze przypadki, wiążąc serię zapalenia stawów wśród młodzieży z ukąszeniami przez kleszcze. Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie przenoszona na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze z rodzaju Ixodes. Niewątpliwie borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową. Zakażenie człowieka następuje poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza.

Jan Oruba jest fitoterapeutą, specjalistą akupunktury oraz szkoleniowcem. Bezsprzecznie specjalizuje się w fitoterapii chorób odkleszczowych oraz chorób układu immunologicznego. Dlatego prowadzi szkolenia z zakresu fitoterapii oraz naturalnej terapii biologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów oraz American Herbalists Guild – Association of Herbal Practitioners.
Książka opisuje naturalne sposoby leczenia boreliozy z Lyme. Celem terapii biologicznej jest przywrócenie homeostazy, prawidłowych funkcji biologicznych naszego organizmu.

Terapia składa się z czterech etapów:
– Pierwszym etapem terapii jest wygaszanie autoagresji układu immunologicznego stymulowanej przez bakterie borrelia
– Drugim etapem terapii jest zastosowanie inhibitorów enzymów
– Kolejny etap leczenia polega na ochronie telomerów komórek układu odpornościowego
– Czwartym i ostatnim etapem terapii biologicznej jest zastosowanie inhibitorów komunikacji bakteryjnej (autoinduktora 1 oraz autoinduktora 2)

Podsumowując, wdrożenie czterech powyższych etapów leczenia pozwala na kontrolę choroby przez układ immunologiczny bez konieczności stosowania antybiotykoterapii.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: