Odwrócony book cover

Odwrócony

Odwrócony  to forma, którą trudno jest zaklasyfikować do jakiegoś stylu literackiego. Do jakiejś konkretnej kategorii. Jest to bowiem „proza szyta poezją”.

Odwrócony to przemyślenia i wspomnienia Autora. W trakcie swego rodzaju umysłowych podróży, czasem mocno życiowo-rozliczeniowych, Autor przekazuje swe przemyślenia raz prozą a za chwilę wierszem. Jest to również taka fikcja przeplatana prawdą, gdzie czasem zacierają się między nimi granice. Czasem fikcja jest prawdą a prawda fikcją. Całościowo jednak to wspomnienia mężczyzny na emigracji mającego w nosie fakt przemijania. To umysłowa podróż we wspomnienia. Jest też zachętą do częstych przemyśleń nad samym sobą.

Odwrócony to próba zrozumienia siebie i rządzącej nami rzeczywistości. Otaczająca nas rzeczywistość, codzienność stanowią tło naszego życia. Jest ono ważkim elementem otaczającej nas rzeczywistości, codzienności. Ta istotna dla Autora myśl, przyświecała mu podczas tworzenia tej książki, którą chcę się podzielić z czytelnikami. Naturalnie wszystko jest zależne od procesu konkretyzacji przypisanego jednostce, sposobu myślenia, postrzegania, uświadamiania sobie czym jestem wobec innych i ich kreacyjnych działań. Z książki czuć radość życia z przemijaniem w tle.

Ernest. T. Misiuna niechętnie dzieli się szczegółami swej biografii. Od 13 lat pracuje z dziećmi i młodymi ludźmi dotkniętymi autyzmem oraz upośledzonymi umysłowo. To ciężka ale ciekawa praca. Każdy dzień przynosi im nowe doznania, które pojmują jakże inaczej, niż dzieci mogące cieszyć się pełnią radości życia. Praca z dziećmi autystycznymi jest nie lada wyzwaniem. Dzieci autystyczne zazwyczaj nie używają gestów będących uzupełnieniem wypowiedzi – można u nich zaobserwować np. kręcenie głową lub poruszanie ramionami czy szczęką. Jak jeszcze zachowuje się dziecko autystyczne i jak okazuje emocje

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki