Przebudzenie

Przebudzenie przenosi nas w świat życia młodych ludzi, którzy postanowili kształcić się na studiach.


Przebudzenie to wspomnienia z życia studenckiego. Większość to sytuacje fikcyjne, jednak można tę książkę uznać za coś w rodzaju spowiedzi.

Wkraczanie w dorosłość, czyli okres przejścia pomiędzy dorastaniem a dorosłością, stało się w ostatnich latach przedmiotem ogromnego zainteresowania badaczy. Jednym z powodów tak dużej aktywności środowiska naukowego w tym obszarze jest fakt dramatycznych wręcz zmian, jakie dokonały się w ostatnich dziesięcioleciach pod względem przebiegu procesu stawania się dorosłym członkiem społeczeństwa.

Książka Jacka Jakubowskiego przedstawia rok z życia Marcina, studenta budownictwa. Są tu więc imprezy studenckie, sceny z klubów osiedla akademickiego, są obserwacje z wydziału, a nade wszystko są uczuciowe problemy, wzloty i upadki życia osobistego młodych ludzi. Młodzi ludzie dopiero testują siebie samych i świat wokół. Jest to czas, kiedy człowiek wychodzi z beztroskiego często życia i raptem trzeba stać się odpowiedzialnym za siebie.
Przede wszystkim jest to powieść o dojrzewaniu. Wśród bohaterów książki każdy może znaleźć swego osobistego przedstawiciela i utożsamić się z nim.

Jacek Jakubowski mieszka w Kaliszu. Tam ukończył II LO im. T. Kościuszki, a następnie budownictwo na Politechnice Łódzkiej. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął dopiero po studiach. Pierwszą była książka z gatunku science fiction. Literatura Stanisława Lema pomogła Autorowi połączyć świat techniki i nauki oraz świat humanistyczny. Interesują go sprawy naszej tak zwanej codzienności. Jak dotychczas nie widział niczego ciekawego w świecie realnym, tak nagle odkrył mnóstwo spraw dotychczas nie poruszanych przez literaturę piękną.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki