Przygody łaciatego słonika book cover

Przygody Łaciatego Słonika

Przygody Łaciatego Słonika to kolejna książka Doroty Gąsiorek-Drzymały. Tym razem Autorka postanowiła napisać dla dzieci i oczywiście, ich rodziców.

Przygody Łaciatego Słonika opowiada o relacjach zwierząt i ludzi. Często zapominamy o tym, że każde zwierzę, małe czy duże, też ma swój rozum tyle, że nie może o tym powiedzieć. Na przykładzie Słonika można zobaczyć, że zwierzęta także potrafią odwzajemnić miłość, którą zostały obdarzone.
Relacje między człowiekiem a zwierzętami ulegały wielu zmianom na przestrzeni dziejów. To w średniowieczu za sprawą św. Franciszka z Asyżu zwierzęta pierwszy raz nazwano naszymi braćmi i siostrami. Dlaczego właśnie ta więź jest tak wyjątkowa? Bo zwierzęta w pełni akceptują swojego właściciela. My wspólnie budujemy z nimi relację opartą na wzajemnym zaufaniu i przyjaźni. Wielu z nas traktuje swojego pupila jak pełnoprawnego członka rodziny, humanizuje jego zachowania i potrzeby, nadaje imiona, dba, troszczy się, rozmawia.

Jest to kolejna książka Doroty Gąsiorek Drzymały. Dwie poprzednie książki wydane w naszym Wydawnictwie to: Kruszynka oraz Tydzień z życia księgowych. Utwory Pani Doroty poruszają tematy związane z problemami międzyludzkimi. Przede wszystkim ukazują problemy małych dzieci, które bardzo często stają się właśnie problemami dla swoich rodziców, którzy je później porzucają. Dlatego obecną książką Autorka chce przypomnieć o ważnych wartościach, które niesie ze sobą rodzina. Niewątpliwie jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i życia człowieka.

Dorota Gąsiorek Drzymała wraz z mężem prowadzi zawodową rodzinę zastępczą. Ma pod opieką trójkę dzieci, a także dwójkę własnych, już dorosłych dzieci.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki