Tydzień z życia księgowych book cover

Tydzień z życia księgowych

Tydzień z życia księgowych  opowiada historię dwóch przyjaciółek pracujących jako księgowe. Jedna z nich postanawia przekonać drugą, że istnieje “wielka miłość” i ta jedna jedyna osoba przeznaczona właśnie dla nas.

Prawie jedną trzecią życia przesypiamy. Prawdopodobnie resztę dzielimy między życie prywatne i pracę. Za drzwiami biur nie tylko zarabiamy na chleb. Z pewnością w miejscu pracy buzują emocje. Nienawiść, zazdrość, sympatia. I miłość.

Być może istnieje “wielka miłość” – tego w gruncie rzeczy nie wie nikt. Dlatego zastępy filozofów, myślicieli i poetów łamało sobie nad tym głowę. Opisywali ją pisarze, malowali malarze, bardowie śpiewali o niej pieśni. Ludzie noszą w sobie tęsknotę za miłością która obejmowałaby wszystko. Tęsknota owa, niezależnie od kultury i stylów życia przechowuj e w sobie wyobrażenie, że gdzieś w całym naszym uniwersum czeka na nas ta jedna jedyna osoba – kobieta czy mężczyzna – przeznaczona właśnie dla nas.

Bohaterkami książki Tydzień z życia księgowych są dwie przyjaciółki, które pracują w tym samym zawodzie – są księgowymi. Istotnie jedna z przyjaciółek uważa, że prawdziwa miłość nie istnieje. Podczas gdy druga wpada na pewien pomysł, który może zmienić przekonania pierwszej. Musi przekonać do niego swoją przyjaciółkę aby udowodnić, że ta się myli. Czy się uda ?

Jest to czwarta książka w dorobku Autorki. Od dwudziestu sześciu lat żyje w szczęśliwym związku małżeńskim. Poprzez pisanie spełnia się emocjonalnie i duchowo. Bezsprzecznie w życiu Autorki zawsze dominowało to piękne uczucie, jakim jest miłość. Dlatego w utworach Pani Doroty, nie może zabraknąć obrazów pokazujących wyższość uczuć nad zmaterializowanym światem.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki