jak wydać książkę

Wydawnictwo Witanet na 6. Warszawskich Targach Książki.

W 6. Warszawskich Targach Książki wzięło udział ponad 850 wystawców oraz 800 autorów i autorek z Polski i zagranicy. Gościem honorowym jest Francja.

Udział w Warszawskich Targach Książki to święto dla miłośników literatury, moli książkowych czy nałogowych czytaczy. Podczas trwającej cztery dni imprezy na promenadzie Stadionu Narodowego będzie można spotkać pisarzy i pisarki z Polski i zagranicy, a nawet zdobyć ich autografy.

Rodzimą literaturę reprezentować będą m.in. Bohdan Butenko, Jerzy Bralczyk, Sylwia Chutnik, Katarzyna Grochola, Julia Hartwig, Józef Hen, Zygmunt Miłoszewski, Jarosław Mikołajewski, Marek Krajewski, Dorota Masłowska, Andrzej Stasiuk, Małgorzata Szejnert, Olga Tokarczuk, Agata Tuszyńska, Józef Wilkoń i wielu innych.

Na Narodowym zaprezentuje się 600 polskich wystawców i 250 zagranicznych. – Udział w naszych targach to świetny interes także dla małych wydawnictw oferujących literaturę bardziej ambitną, niszową, które na co dzień borykają się z problemem dystrybucji książek – mówi Jacek Oryl, dyrektor WTK. – U nas mogą bezpośrednio sprzedać dużo książek. Z kolei dla większych wydawnictw to okazja do wypromowania nowości, nowych pisarzy.

Wydawnictwo WItanet, też uczestniczyło w Targach. Spotkaliśmy się ze współpracującymi z nami dystrybutorami i redaktorami. Mieliśmy okazję nawiązać kontakty z kilkoma nowymi drukarniami oferującymi nowoczesne technologie druku cyfrowego.
Na stoisku motyleksiążkowe.pl można znaleźć nasze ulotki opisujące zasady współpracy z naszym Wydawnictwem oraz przebieg procesu wydawniczego.
Poniżej krótka relacja z naszego pobytu na 6. Warszawskich Targach Książki.