Z księżycem na niebie rysuję book cover

Z księżycem na niebie rysuję

Z księżycem na niebie rysuję miał swoją premierę 30 września 2016.

Piotr Romanowski ze swoim tomikiem
Autor z tomikiem wierszy.

Z księżycem na niebie rysuję “wypłynął na szerokie wody” podczas VI edycji festiwalu “Sztuka w obejściu 2016”. Festiwal ten organizowany jest przez Stowarzyszenie “Ręką Dzieło“. W podolsztyńskich wsiach Pupki, Węgajty, Godki, Nowe Kawkowo, Stare Kawkowo, Szałstry, Bałąg artyści zapraszają do swoich domów aby zapoznać się z ich twórczością. Niewątpliwie dlatego festiwal ma swój niepowtarzalny urok.

Niewątpliwie w ramach trwającego 3 dni festiwalu, przygotowano wystawy plastyczne i rękodzielnicze, zioła i opowieści. Ważnym aspektem jest to, że w domach artystów można przyjrzeć się ich twórczości. Dlatego można tam wysłuchać koncerty, obejrzeć filmy i spektakl teatralny. Prezesem Stowarzyszenia i jednocześnie jednym z organizatorów festiwalu jest Piotr Romanowski, autor tomika wierszy Z księżycem na niebie rysuję.

Godnym uwagi jest fakt, że Autor umiejętnie operuje syntetyczną formą opisu. Z pewnością w oszczędnych słowach zamykając obszerne rzeczywistości wewnętrzne i zewnętrzne, doznania, emocje i wrażenia. W związku z tym poezja – jak mówi Autor – jest jego językiem opisu świata: “…tak stwarzam świat, jak piszę wiersz“.

Mieszka wśród dzikiej przyrody. Niewątpliwie to sprzyja filozoficznym rozmyślaniom nad istotą czasu, przestrzeni i istnienia: Czas nie czeka na nas, ale ja, duży człowiek, mam łzy pełne powiek, chyba od wiatru i tego pędu może tak być. Podobnie zdumieniem byłem spacerowym, piorunem własnej pamięci, wędrowcem i eksponatem to tylko niektóre przykłady niezwykłych zastosowań zwykłych słów. Z pewnością dzięki tym słowom Autor opisuje doznania, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu do własnych obserwacji.

Piotr Romanowski

Autor urodził się w 1962 w Warszawie. Gospodarz kilku autorskich wieczorów poetyckich, debiutował w nowatorskiej formie tzw. poezji liniowej. Założył Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne “Ręką Dzieło”, w ramach którego od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Jest laureatem kilku nagród, m.in. Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Rady Organizacji Pozarządowych. Stypendysta Ministra Kultury. Prowadzi wykłady i warsztaty. Działa na rzecz ochrony przyrody, jego pasją jest głęboka ekologia. Aktywista Greenpeace, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. W roku 2008 został mistrzem świata w Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzucie Młotkiem do Telewizora.
Od 1982 roku mieszka na warmińskiej wsi i prowadzi gospodarstwo rolne

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Comments are closed.