Zielona kula book cover

Zielona Kula

Zielona Kula to kolejna książka Jeanne Davenport. Jest ona kontynuacją przygód bohaterów, z którymi poznaliśmy się w poprzedniej książce Autorki, Wybrańcy.

Zielona Kula to kontynuacja przygód Theo. W związku z tym spotykamy go gdy po tragicznej śmierci Líi. Bez wątpienia Theo pogrążył się w apatii i żałobie. Całkowicie odsunął się od dawnych przyjaciół i obowiązków. W nielicznych przebłyskach świadomości szukał sposobu, aby jego ukochana powróciła do świata żywych. W tym celu był gotów absolutnie na wszystko, nawet na narażenie życia przyjaciół, którzy zaofiarowali mu pomoc. Za sprawą mitycznej Zielonej Kuli Lía zmartwychwstała, ale nie była taka jak dawniej. Dlatego nic nie było takie jak dawniej. Dawni wrogowie stali się cennymi sojusznikami, a dawni przyjaciele śmiertelnymi wrogami. Po tym jak pradawny artefakt uległ zniszczeniu, Theo wraz z przyjaciółmi wyruszył na niebezpieczną misję, której celem było ocalenie świata przed zagładą. Finał tej wyprawy w znacznym stopniu wpłynął na wszystkich bohaterów.

Jeanne Davenport urodziła się (ponad 30 lat temu) w Warszawie, w której obecnie mieszka. Przygodę z pisarstwem rozpoczęła ok. 2010 roku. Debiutowała książką Wybrańcy. Zielona Kula jest jej kontynuacją. W planach jest trzecia i ostatnia część przygód.

Poza pisaniem książek Jeanne prowadzi bloga. Jest zagorzałym kibicem Realu Madrid (w miarę możliwości jeździ na mecze „Królewskich”), uwielbia filmy, książki Jules’a Verne’a i Jack’a London’a. Pasjonuje się historią i archeologią. Z licznych wojaży przywozi pocztówki, które kolekcjonuje, a także niezliczoną ilość zdjęć. Pasjonują ją głównie krajobrazy. Część z nich służy jako inspiracje, bądź tło do kolejnych powieści.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: