Po drugiej stronie

Po drugiej stronie – debiut Ewy Czajkowskiej

Po drugiej stronie to historia młodej dziewczyny, która wychodzi za mąż bez miłości i wyjeżdża do Chicago. Ten związek to ucieczka z rodzinnego domu, zdominowanego brakiem ciepła i czułości oraz kalectwem młodszej siostry. Tam zakochuje się z wzajemnością w starszym od siebie o szesnaście lat lekarzu weterynarii, mieszkającym na stałe w Melbourne. Bez wahania opuszcza męża i Amerykę aby przenieść się na antypody. Ufa, że odnalazła swoje przeznaczenie: mężczyznę, z którym stworzy kiedyś prawdziwą i pełną rodzinę, o jakiej zawsze marzyła. Śni beztroski sen o Australii…

Tysiące kilometrów od rodzinnego domu dziewczyna zderza się z nową rzeczywistością. Zaskakuje ją nie tylko kraj, do którego przyjechała, a który – mając do zaoferowania tak wiele – tak niewiele ma wspólnego z obrazami, wykreowanymi kiedyś w wyobraźni, zaskakują i sami mieszkańcy. Pomimo początkowych wątpliwości nie przestaje wierzyć, że będzie tutaj szczęśliwa. Czy beztroski sen o Australii mógł zamienić się w koszmar?
Osadzona w australijskich realiach powieść, to historia o miłości i nienawiści, o wielkiej nadziei i zwątpieniu. Historia o triumfie ludzkich słabości. Historia, w której demony przeszłości nigdy nie zasypiają.

…Przeczytajcie, to bardzo dobra obyczajowa powieść. […] Warto sięgnąć po tę książkę, nawet znając mniej więcej fabułę, po to aby poczuć jak może boleć życie. […] Bardzo polecam. Mimo, że to trudna lektura i mocno szargająca emocje.

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu “czytajodlewej“.

…Podobało mi się jak Ewa Czajkowska przedstawiła życie dziewczyny rzuconej na głęboką wodę, inny klimat, inną kulturę, inne doświadczenia. W pełni ukazała jej walkę o akceptację, formy emigracji i emocje z nią związane na przestrzeni kilku, a także kilkunastu lat.

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu “Aleksandrowe myśli“.

…”Po drugiej stronie” opowiada o samotności, tęsknocie, braku akceptacji, niełatwym życiu na emigracji, trudnych relacjach rodzinnych, zazdrości, nienawiści, nieudanym małżeństwie, macierzyństwie oraz depresji. To powieść poruszająca, przytłaczająca, pełna smutku i bólu. Na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci.

Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją w portalu “Wielbicielka książek“.

 

 

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki