Anna Jedlikowska

Anna Jedlikowska od trzynastu lat pracuje w przedszkolu.

Anna Jedlikowska w wolnych chwilach układa wierszyki i rymowanki dla dzieci. Niewątpliwie tworzone utwory dostosowuje do ich możliwości wiekowych.

Teksty Autorki wykorzystywane są w przedszkolu, na różnych uroczystościach. Pracując w towarzystwie „tych kochanych szkrabów” zapragnęła napisać właśnie dla nich. Dlatego powstały te opowieści. Nie trzeba być Andersenem, Konopnicką czy braćmi Grimm, aby tworzyć bajki. Trzeba tylko kochać dziecko najbardziej na świecie i chcieć im przekazać coś wartościowego. Nauczyć je czegoś lub chociaż sprawić, że się uśmiechnie. To już będzie wielki sukces i ogromna satysfakcja.

Dzieci uwielbiają bajki i baśnie. Dlaczego? Świat malucha nie jest pozbawiony trudnych sytuacji i problemów, a bajka często podpowiada ich rozwiązania. Każde dziecko uczy się dopiero rozpoznawania, nazywania, wyrażania różnych uczuć i radzenia sobie z nimi. To bajki dają możliwość utożsamiania się z ich bohaterami, a co za tym idzie pomagają zrozumieć swoją sytuację i napotkany problem. Fabuła bajki pozwala zrozumieć często, że nie jest się samo ze swym problemem, a w związku z tym dziecko może doświadczyć swego rodzaju ulgi, poczuć nadzieję i dostrzec, że świat nie jest być może tak zagrażający, jak mu się początkowo wydawało.

Pisanie stało się ogromną pasją Autorki i chciałaby rozwijać się w tym kierunku.

Pani Anna opublikowała w naszym Wydawnictwie dwie książki: Opowiastki o tym jak być życzliwym, uczynnym i… oraz Świat przedszkolnej sceny