Cyngle book cover

Cyngle

Cyngle  rozpoczynają się w Międzyrzecu Podlaskim w czerwcu 1999r. Główni bohaterowie wychowani na „Psach” Pasikowskiego, Dżino, Enrico i Mały, mieszkają na jednym osiedlu. Przyjaźnią się od dziecka.

Dżino, były żołnierz, uczestnik misji pokojowej w Bośni i Hercegowinie. Niegdyś był najemnikiem z Kosowa. Dlatego otrzymuje propozycję pracy od swego byłego dowódcy. Teraz jest on grubą rybą wśród warszawskich biznesmenów. W związku z tym zabiera przyjaciół i wyrusza do Pruszkowa. Wydaje się, że robota będzie prosta. Ochrona dowódcy. Jednak przyjaciele dowiadują się, że ich pracodawca prawdopodobnie zadarł z Serbami. I to jeszcze podczas wojny w Bośni. Bez wątpienia sprzątnął im sprzed nosa śmiercionośne głowice. Generał Kostyriew, dowódca Serbów, werbuje w swe szeregi coraz więcej Rosjan.

Podsumowują, generał postanawia zrobić wszystko by dowiedzieć się gdzie wróg ukrył rakiety. Chce je odzyskać. Dlatego Dżino postanawia dokończyć to, co zaczęło się 3 lata temu. Z pewnością chce zniszczyć głowice i definitywnie rozprawić się z Kostyriewem. Werbuje ludzi z byłego oddziału i próbuje wykonać zadanie. Zwroty akcji, policja, zdrada, miłość i śmierć, depczą im po piętach. Nie wszyscy wyjdą z tego żywi. Jeżeli im się nie uda, świat może przestać istnieć. Czy wróg pozwoli im zniszczyć śmiercionośne głowice? Odpowiedzi znajdują się na stronach powieści.

Michał Idzikowski (36 l.) urodził się w Międzyrzecu Podlaskim w województwie lubelskim. Skończył studia magisterskie na Akademii Siedleckiej. Studiował pedagogikę. Od 7 lat mieszka w Białej Podlaskiej lecz chętnie wraca do oddalonego o 25 km Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie odwiedza rodzinę i przyjaciół. Ma śliczną żonę i dwie piękne córki. Dużo czyta i gra w gry komputerowe, najchętniej te z gatunku RPG.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Zapraszamy do zapoznania się z niezależną recenzją książki na portalu “Aleksandrowe myśli” oraz “Bo ja lubię kawę i książki

Comments are closed.