Damnatus book cover

Damnatus

Damnatus . Nie jesteście jeszcze gotowi!
Kylven Kirkhammer powraca, aby raz jeszcze dobyć swych mieczy. Damnatus silniejszy niż kiedykolwiek.


Damnatus – Kylven Kirkhammer powraca potężniejszy niż kiedykolwiek, ale zarazem jeszcze bardziej niezrównoważony i nieprzewidywalny. Bohater staje w obronie harmonii Wszechświata. Jednocześnie stara się odwrócić swój los, przypieczętowany przez niecodzienny sojusz z legionem upiorów. Tymczasem przekonana o śmierci ukochanego, Jemiba Tempestkin, usiłuje stworzyć nową organizację działającą w obronie ludzkości. Niewątpliwie ma ona zastąpić upadły Kościół. Bez wątpienia konflikt pomiędzy dwójką kochanków wydaje się nieunikniony… Kto zwycięży? Równowaga, ostrzami Kirkhammera? Ludzkość, pod przywództwem Jemiby? Odrodzeni Opiekunowie, planujący zemstę w swoich niedostępnych schronieniach? Czy w tej walce w ogóle możliwe jest zwycięstwo…?

Bez wątpienia warto przypomnieć, że Kylven Kirkhammer należy do słynnej organizacji Kościół, zajmującej się unicestwieniem przerażających potworów. Bohater jest jednym z Czterech Ostrzy, a o jego ponadprzeciętnych umiejętnościach słyszał każdy. Ludzie podziwiają go, choć żaden z nich nie chciałby się z nim spotkać twarzą w twarz. Jego nadludzka siła nie przynosi mu jednak szczęścia, ponieważ cały czas zmaga się z demonami przeszłości, echem niespełnionej miłości oraz poczuciem wykluczenia z powodu swojej “inności”. Bez reszty poświęca się więc własnym sadystycznym wizjom i piciu.

Wojciech Karolak – student Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przyszły lekarz. Znajomi mówią o nim „chodząca sprzeczność”, co wyraża się także w jego twórczości. Autor zaczął swoją karierę pisarską od poezji, wydając tomik wierszy pt.: Myśli nocą. Prawdziwe spełnienie pisarza przyniosła pierwsza część przygód elitarnego wojownika – Kirkhammer. Czego pisarz podejmie się jutro? Tego nie wie nikt, a zwłaszcza on sam.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki