Instytut Badań Pozaziemskich

Instytut Badań Pozaziemskich. Myślisz, że to szaleństwo? Profesor Oleg Swierdłow zaryzykował. Któregoś dnia znalazł w swej skrzynce pocztowej dziwny list – propozycję współpracy z Instytutem Badań Pozaziemskich.

Instytut Badań Pozaziemskich? W pierwszej chwili myślał, że to żart. Żaden z naukowców o takim instytucie nie słyszał. Nie było o nim nawet wzmianki w internecie. Nikt o nim nie słyszał. Zapewne ty też nie słyszałeś? Mają powody, aby się nie afiszować. Jakie? Przeczytaj, a wszystkiego się dowiesz. Profesor Swierdłow już wie…

Instytut Badań Pozaziemskich, pod płaszczykiem literackiego żartu, niesie ważny przekaz. Przesłanie dla garstki istot rozumnych w tym coraz bardziej zidiociałym świecie. Dla ludzi szukających ucieczki i odpowiedzi na odwieczne pytania: Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Gdzie to wszystko ma kres? Chęć odpowiedzi na te pytania definiuje każdą cywilizację, która ma ambicję przetrwać. Czy chcesz te pytania zadać?
Książkę dedykuję pamięci braci Strugackich, zapomnianych mistrzów gatunku. Moich mistrzów.

Jarosław Bloch (ur. 1975 w Katowicach) – geograf, ekolog, nauczyciel, specjalista ds edukacji obronnej i pierwszej pomocy. Z zamiłowania pisarz i fotograf. Miłośnik górskich wędrówek, instruktor turystyki górskiej. Autor zbioru opowiadań science-fiction: “My ludzie z planety Ziemia” (e-book, wyd. Witanet 2014), powieści obyczajowych: “Ściema” (2014), “Unplugged” (2015) oraz “Epitafium dla umierającego miasta” (2018). W 2017 roku wyróżniony w konkursie organizowanym przez Wielką Koalicję za Równością i Wyborem, za opowiadanie “Żałoba” (publikacja pokonkursowa Mój #Czarny Protest). Prowadzi blog o tematyce edukacyjnej pt. „Co z tą edukacją?”

 

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki