W parku book cover

W parku

W parku to książeczka dla dzieci, którą napisał Autor ukrywający się pod pseudonimem “Wujek Bajka“. Wujek Bajka to wielki przyjaciel dzieci i bardzo się cieszy gdy się uśmiechają.

W parku to bardzo miła lekka książeczka dla dzieci. Dlatego słuchając lub już czytając wierszyki o zwierzątkach, Wujek Bajka bardzo prosi o radosny uśmiech i pokochanie zwierząt, bo to są nasi wielcy przyjaciele. Trochę się nas boją, ale warto je poznać. Wujek Bajka zaprasza na spacer i spotkanie z nimi w parku. z uwagi na występowanie starodrzewu parki są cennym środowiskiem dla ornitofauny. Są jednym z miejsc, które zamieszkują różne rodzaje grup zwierząt. Dla wielu gatunków zwierząt szczególnie cenna jest obecność drzew dziuplastych, starych, murszejących, zamierających z dużą ilością posuszu. Drzewa takie są miejscem żerowania, gniazdowania, wzrostu czy schronienia dla tych zwierząt.

Wujek Bajka to postać dla dzieci. Od 13 lat pracuje z dziećmi i młodymi ludźmi dotkniętymi autyzmem oraz upośledzonymi umysłowo. To ciężka ale ciekawa praca. Każdy dzień przynosi im nowe doznania, które pojmują jakże inaczej, niż dzieci mogące cieszyć się pełnią radości życia. Historia autora jest tu kompletnie nieistotna. Ważnym natomiast jest każdy, choćby najmniejszy, uśmiech dziecka i świadomość Rodziców jak ważne jest czytanie dziecku. Zapewniam Was drodzy Rodzice i Dziadkowie – każde z nich bardzo to kocha! A ile pytań jest później na temat zwierzęcych bohaterów tej książeczki? Niezwykłe odpowiedzi i pole do popisu pozostawiam tu… Czytelnikowi.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Comments are closed.