Zamszak book cover

Zamszak

Zamszak ukaże się w księgarniach w pierwszych dniach września, nakładem Wydawnictwa Witanet. Podsumowując, to już trzecia książka Karoliny Baset

Zamszak opowiada historię niespełna czterdziestoletniej Olimpii, która samotnie wychowuje trzech synów. Istotnie pracuje w wydawnictwie, w którym szefuje jej były mąż. Prawdopodobnie dlatego ledwo starcza jej do pierwszego. Jedyną osobą, z którą się przyjaźni jest Alicja – matka dorastającego syna. Alicja to kobieta wyzwolona, prężnie się rozwijająca restauratorka, romansującą z żonatym facetem i ponoć… wiedząca, czego chce. Niby ustabilizowane, choć monotonne życie Olimpii, zmienia się z chwilą przyjęcia nowej pracy. W związku z tym spotyka na kursie fotografii kogoś, przy kim nie potrafi logicznie myśleć.

Do wyjaśnienia pozostaje fakt, czy można rzucić życie zawodowe na rzecz pracy w zaopatrzeniu? Zamienić ciepłą posadkę na bieganie po straganach w poszukiwaniu świeżych produktów do restauracyjnej kuchni? Czy taka praca okaże się wystarczająco satysfakcjonująca? Być może bohaterka da się poznać z innej, bardziej twórczej strony? Czy można zakochać się w golfie i zamszowych butach? Jak nie wznosić oczu ku niebiosom, mając wiecznie wtrącającego się ojca, wuja z bujną wyobraźnią, dzieci, pochłaniające niczym szarańcza, każdą ilość jedzenia i byłego męża, doprowadzającego człowieka do granic wytrzymałości? Z pewnością życie w dwudziestym pierwszym wieku nie jest możliwe bez posiadania telefonu komórkowego i poruszaniu się zdezelowanym fiatem 126p.

Rodzinne, przyjacielskie i miłosne relacje, opowiedziane z poczuciem humoru, na tle zawodowych i towarzyskich wydarzeń.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: