Kruszynka book cover

Kruszynka

Kruszynka opowiada o cierpieniu, jakie doznaje mała dziewczynka chorująca na śmiertelną i rzadką chorobę.

Kruszynka pokazuje także, w jak ciężkiej sytuacji znajdowała się jej matka, jak zachowywało się społeczeństwo, które otaczało te dwie osoby. Brak empatii to wielka przeszkoda w utrzymaniu harmonijnych relacji z innymi, ale także z samym sobą. Każde z nas to różne rzeczywistości, które wzajemnie na siebie wpływają, uzupełniają się i determinują. To, że posiadamy niską zdolność rozumienia innych, wskazuje, że najprawdopodobniej nie rozumiesz w pełni siebie.

Indywidualizm i niezdolność do przyjęcia nowego punktu widzenia to cechy, które ostatecznie prowadzą do niekonstruktywnych zachowań. Zarówno samo życie i jak i nasze myśli oraz świat uczuć są bardzo zubożone, kiedy nie ma empatii. Niektórzy nie są tego świadomi, a nawet mylą empatię z pewnymi cechami hojności lub dystansu. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać o pewnych oznakach, które ujawniają brak empatii

Poprzez ten tekst Autorka pragnęła pokazać, że trzeba z odwagą przechodzić przez przeciwności losu, nie poddawać się. Okazuje się jednak, że większość ludzi woli stać obok, uciec od problemów. Chcieliby by było zawsze dobrze i idealnie, a jakieś ludzkie “wyjątki” nie pasujące do reszty najlepiej odstawić na bok.

Jest to kolejna książka Doroty Gąsiorek Drzymały. Dwie poprzednie to “Alfabet dziecka poszukującego” oraz “Myśli i lęki małego człowieka“. Utwory Pani Doroty poruszają tematy związane z problemami międzyludzkimi, a zwłaszcza ukazują problemy małych dzieci, które bardzo często stają się właśnie problemami dla swoich rodziców, którzy je później porzucają. Obecną książką Autorka chce przypomnieć o ważnych wartościach, które niesie ze sobą rodzina, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i życia człowieka.

Dorota Gąsiorek Drzymała wraz z mężem prowadzi zawodową rodzinę zastępczą. Ma pod opieką trójkę dzieci, a także dwójkę własnych, już dorosłych dzieci.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Comments are closed.