jak wydać książkę

TVP Szczecin wyemitowała materiał o książce Sylwestra Kłysza.

TVP Szczecin, w popołudniowym wydaniu KRONIKI emitowanym w dniu 11 lipca 2015 roku, zaprezentowała materiał własny, w którym Sylwester Kłysz opowiada o swojej książce Gang Młotkarzy z Koszalina. Zmora Jubilerów.

Przypomnijmy, że książka ta ukazała się nakładem naszego Wydawnictwa. Pomysł napisania książki zrodził się w Zakładzie Karnym. Głównym celem powstania książki była prywatna resocjalizacja Autora. Opisana historia ma również za zadanie przestrzec młodzież przed popełnianiem przestępstw oraz nieuchronnością kary. Autor potrafił całkowicie się otworzyć i przelać swoje smutne przeżycia na papier. Przemiany polityczne w Polsce po 1989 r. zainicjowały szereg procesów, których celem było przejście od gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej. Wprowadzenie nowego systemu gospodarczego, zwłaszcza na terenach monofunkcyjnych (z dominacją funkcji rolniczej) zaowocowało dużą skalą bezrobocia.  W takiej sytuacji zrodził się pomysł na szybki zarobek pieniędzy.

Bezrobocie pierwszej połowy lat 90. było szokiem dla społeczeństwa. Właściwie nikt nie był przygotowany na wystąpienie zjawiska o takiej skali. Szczególnie trudne sytuacje wystąpiły w regionach, gdzie wystąpiło bezrobocie strukturalne (np. na terenach popegeerowskich wokół Koszalina). Psychologowie podejmowali wtedy pionierskie próby opisania zjawiska bezrobocia, nie było jednak środków ani odpowiedniej wiedzy, aby bezrobotnym udzielać pomocy psychologicznej.

Autorką materiału jest Pani Justyna Prywer z koszalińskiego oddziału TVP Szczecin. Dzięki uprzejmości stacji możemy zaprezentować ten krótki materiał.