jak wydać książkę

Sylwester Kłysz bohaterem materiału TVP Szczecin

Sylwester Kłysz bohaterem materiału telewizyjnego, którego rejestracja odbyła się w koszalińskim parku przy Bibliotece Publicznej. Wydarzenie miało miejsce 6  lipca 2015.


Sylwester Kłysz opowiadał w nim o tym jak zrodził się pomysł na napisanie tej książki, o jej powstaniu. Książkę Gang Młotkarzy z Koszalina. Zmora Jubilerów wydało Wydawnictwo Witanet.

Godny uwagi jest fakt, że pomysł napisania książki zrodził się w Zakładzie Karnym. Głównym celem powstania książki była prywatna resocjalizacja Autora. Dlatego opisana historia ma również za zadanie przestrzec młodzież przed popełnianiem przestępstw oraz nieuchronnością kary. Przede wszystkim Sylwester Kłysz potrafił całkowicie się otworzyć i przelać swoje smutne przeżycia na papier. Przemiany polityczne w Polsce po 1989 r. zainicjowały szereg procesów, których celem było przejście od gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej. Wprowadzenie nowego systemu gospodarczego, zwłaszcza na terenach monofunkcyjnych (z dominacją funkcji rolniczej) zaowocowało dużą skalą bezrobocia.  W takiej sytuacji zrodził się pomysł na szybki zarobek pieniędzy.

Autorką materiału jest Pani Justyna Prywer z koszalińskiego oddziału TVP Szczecin. Zrealizowany dziś materiał zostanie wyemitowany 11. lipca w Kronice Szczecińskiej.
Przewidziana jest również emisja fragmentu materiału w jednym z najbliższych wydań Teleexpressu.