Ubytki naturalne book cover

Ubytki naturalne

Ubytki naturalne  jest opowieścią kryminalną. Znajdziemy więc w niej klasyczne wątki emocjonujących pościgów i ucieczek. Doświadczymy potężnego wybuchu oraz przenikliwych policjantów z sukcesem walczących ze złodziejską bandą.

Ubytki naturalne potwierdza oklepane komunały, na przykład, że pieniądze nie dają szczęścia tym, którzy je utracili. Że najtrudniej dogadać się w rodzinie, szczególnie w sprawie spadku. Że nawet najtwardszy gangster może zostać śmiertelnie ugodzony strzałą Amora, a od kradzionego przybywa ciała. Książka wychowuje młodzież i umoralnia ją zarazem. Jasno wynika z niej, że przygoda na jedną noc może zakończyć się szybkim ślubem.

Przepis na zabawną książkę jest bardzo prosty – wystarczy kilka gram szczerości, szczypta dowcipów i ogromna porcja dystansu do świata. No i muszą być też jaja! Ubytki naturalne należy do tytułów o humorystycznym zabarwieniu i żartobliwym aromacie, które poprawią Ci humor, jak tylko się w nie wgryziesz. Niektóre z nich mogą powodować skutki uboczne jak skręcenie ze śmiechu, czy niekontrolowane napady chichotu, ale z reguły nie ma się czym przejmować, bo śmiech to zdrowie. Książki na poprawę humoru są niezwykle cenne, zwłaszcza w nieco bardziej szarych momentach życia.

Dodatkowo zawiera ważki argument dla tych, którzy postulują, by każdemu obywatelowi zagwarantować prawo do co najmniej jednej ekshumacji przynajmniej raz w życiu pośmiertnym. Bowiem nigdy nie wiadomo ani kogo zastaniemy w grobie, ani co zostanie znalezione w miejscu wiecznego spoczynku.

Odkrywa też przed nami mroczną tajemnicę prawników, mianowicie taką, że czasami zdarza się przegrać sprawę prowadzoną przed sądem. Znalazło się też miejsce dla kochającego praworządność komendanta policji, który z sukcesem eliminuje ze służby osobę niegodną noszenia munduru. Książka kończy się odłożeniem na półkę, by więcej po nią nie sięgać.

 Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Format-ebooki

E-book dostępny w formatach: